Valin

Fireeye knows more about
Cyber Threats
than anyone

DLP Veri Sızıntısı Engelleme

LDAP Entegrasyon ve Spam Karantina mimarileri ile kullanıcılara gelişmiş performans ve ölçeklenebilirlik sunar. LDAP Entegrasyon mimarisi; geçerlilik süresi, kimlik denetimi, adres çözümlemeleri ve e-posta güzergahları gibi birçok alanda, büyük kurumsal yapılar da dahil olmak üzere, kurumun LDAP altyapısına dayanan bir ölçekleme desteği sunar.

Centric Tagging-ICT Veri Sınıflandırma

Veri Sınıflandırma ürünü, Symantec Information Centric Tagging-ICT ile kurum özelinde bilgi odaklı “Güvenli Bilgi Yaşam Döngüsü” olarak adlandırılan “Information Security Lifecycle Model” çatısı altında, koruma, bilgi güvenliği sürekliliği ve bilgi güvenliğinin kurum iş akışına uygun otomatize edilmesini sağlar.

Messaging Gateway / Mail Security for Exchange
Mail Güvenliği

Network Prevent for Mail (Mail Prevent) ile Symantec, mail trafiğinde meydana gelebilecek bilgi sızmalarını engeller. Gizli bilgi içeren maillerin bloklanması, encryption gateway yönlendirmesi, işaretleme/tagleme gibi yeteneklere sahiptir. TLS protokolü ile desteklenir.

Endpoint Detection and Response (EDR)
Gelişmiş Uç Kullanıcı Tehdit Koruması

Endpoint Detection and Response/ATP (Gelişmiş Tehdit Koruması) çözümü, kurum içerisindeki istemcilerde oluşan olay loğlarını üstün korelasyon motoru ile derleyerek, risklerin hangi kanaldan bulaştığını, hangi istemcilere yayıldığını, bulaştığı sistemlerde ne tür değişikler yaptığını, etkilerinin neler olduğunu bildirir.

Data Center Security
Sunucu Tabanlı Kötücül Yazılım Engelleme Sistemi

  • Symantec Data Center Security, application sandboxing olarak da tanımlanan Least Privilige Access Control – LPAC güvenlik perspektifinde davranış tabanlı koruma sağlar.
  • Koruma uygulanacak sistemin çalışması için belirlenen gerekli işlem ve iletişim kuralları ile izin verilmeyen her tür işlem ve iletişim yapılmasını engeller; sistemleri korur.
  • Symantec Data Center Security Uygulama İzolasyonu (Sandboxing) özelliği ile uygulamaları işletim sisteminden izole ederek zararlı sistemleri engeller.
  • Gelişmiş attack türlerine (SQL/File/LDAP injection, CrossSite Scripting gibi)ve “zero day” saldırılarına karşı etkin koruma sağlar. İmza tabanlı olmamasından dolayı da imza update ihtiyacı yoktur.
  • Symantec Data Center Security; RHEL, ORCL Linux, Suse, Ubuntu, Solaris, HP-UX, AIX, Windows, VMware NSX, AWS, OpenStack, vCNS/vShield, Docker gibi farklı üretici ve işletim sistemlerini, tek yönetim konsolu üzerinden, aynı ürün özelliklerini sağlayarak korur. Bununla birlikte, arzu edildiği takdirde VMware platformunda sağlanan Antimalware koruması ile gelişmiş tehditlere karşı savunma sağlar.

Endpoint Protection
Kötücül Yazılım Koruma Sistemi

Endpoint Protection; virüs, solucan, truva atı, spyware, adware ve rootkit içeren tüm kötü niyetli yazılımları gerçek zamanlı tespit edebilme özelliğine sahiptir.

Endpoint Threat Defense for Active Directory
Son Kullanıcı için Gelişmiş İçerik Filtreleme

Endpoint Threat Defense for Active Directory çözümü, gelişmiş içerik filtreleme teknolojileri sunar ve veri sızıntılarını önler.

Encyrption Ailesi
Şifreleme Çözümleri

Laptoplarda, tabletlerde, dahili ve harici belleklerde, dosyalarda, eposta sistemlerinde ve bulut tabanlı uygulamalarda (SaaS dahil) güvenli bilgi koruması sağlar. Performanstan ödün vermeden verilerinizi koruyun ve uyumluluğu kolaylaştırın.

Content & Malware Analyze
İçerik ve Kötü Amaçlı Yazılım Analizi

Şüpheli dosyaları ve URL’leri hızla analiz etmek, davranışını ortaya çıkarmak için benzersiz, çoklu algılama yaklaşımı kullanır ve bilinen veya bilinmeyen sıfırıncı tehditlere karşı ağınızı korur. Ayrıca Symantec Mail Gateway ve Symantec Endpoint Protection ürünleri ile entegre olarak güvenlik katmanınıza bir yenisini daha ekler.

Secure Web Gateway
Güvenli Ağ Kapsısı

Secure Web Gateway, web trafiğinde meydana gelen bilgi sızması gibi durumlara karşı trafiği bloklar; zararlı içeriği kaldırır. Kullanıcının web trafiği üzerinde geçtiği uygulamalar ile entegre olarak çalışır. Kullanıcıların gizli bilgileri, web sitelerine upload etmelerini, blog sitelerine yazmalarını engeller. HTTP, HTTPS, FTP protokollerini destekler.

Symantec IT Management Suite
Bilgi İşlem Yönetim Paketi

BT yöneticilerinin verimliliğini artırmak için imaj dağıtımı, varlık yönetimi ve yama yönetimi de dahil olmak üzere Windows, Mac, Linux, Unix ve sanal ortamlardaki masaüstleri, dizüstü bilgisayarlar ve sunucuların tüm yaşam döngüsünü güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlar.